سفارش تبلیغ
صبا ویژن
رهپویان حقیقت

و از او پرسیدند امیر مؤمنان خود را چگونه مى‏بینى ؟ فرمود : ] چگونه بود آن که در بقایش ناپایدار است و در تندرستى‏اش بیمار ، و از آنجا که در امان است مرگ به سوى وى روان است . [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط: اباصلت فیضی

اسرار موفقیت (4) جمعه 86 بهمن 19 12:11 عصر

روش هایی برای خوشحال تر زیستن

خوشحالی یک وضعیت خاص ذهنی است. هر فردی در زندگی خود روزهایی را تجربه نموده که برایش خوشایند نبوده است. اما ناخرسندی مزمن میتواند سلامتی، شغل و روبط شما را تحت تأثیر قرار دهد. بجز هر گونه مشکلات پزشکی یا افسردگی های بلندمدت که نیازمند تجویزهای طبی و مساعدت حرفه ای می باشند، می توانید میزان خوشحالی خود را کنترل نمایید. به خوشحال بودن فکر کنید تا احساس و ظاهر بهتری بدست آورید.
در این قسمت نکته هایی وجود دارند که شما را در این کار یاری می نمایند:
خوش بین باشید / به زندگی با دیدی مثبت نگاه کنید تا خود را به دلیل احساس انرژی و خوشحالی بسیار زیادی که نصیبتان خواهد شد، متعجب سازید. به یاد داشته باشید که افراد شاد و مثبت بیشتر می توانند دیگران را مجذوب خود کنند.
دید وسیعی داشته باشید / اجازه ندهید مسائل کوچک شما را آشفته نماید. برای رسیدن به هدف خود پایدار و مقاوم باشید، خواه آن هدف ریاست، پرداختن رهن، و یا یک ازدواج طولانی مدت باشد. در این راه با موانعی مواجه خواهید شد؛ به سرانجام و پاداش تلاشتان فکر کرده و از ناخرسندی بخاطر مسائل کم اهمیت دوری نمایید.
سپاسگزار باشید / از دیگران قدردانی کنید. از همکار خود به خاطر کمکش به شما تشکر کرده و به دلیل موفقیت در انجام کارش به او تبریک بگویید. به خدمتکاری که صبحانه شما را برایتان می آورد کلمه ای محبت آمیز بیان کنید. به شخص درمانده ای که در خیابان از مقابلش رد می شوید، چند سکه کمک نموده و از اینکه زندگی مسرت بخشی دارید شکرگزار باشید.
از زندگی لذت ببرید / به کارهایی مبادرت نمایید که از انجام دادن آنها لذت می برید: اتومبیلتان را بشویید، به برخی تعمیرات جزئی در منزل بپردازید، تلویزیون تماشا کنید، خرید بروید، برای خود یک اولویت قائل شده و آنچه را که دوست دارید انجام دهید.
از جسم خود مراقبت نمایید / خوب بخورید و ورزش کنید. به باشگاه رفته و کمی بدوید یا در یک بازی ورزشی شرکت کنید. همراهی نمودن یک تیم بعنوان یک عضو و بیرون رفتن با هم تیمی ها بعد از بازی، برای جسم و فکر شما مفید خواهد بود.
برنامه های خود را تغییر دهید / برنامه روزانه خود را عوض نموده تا انرژی جدیدی پیدا کنید. مرز مشخصی بین کار و تفریح ایجاد نمایید. برای فعالیتهای سرگرم کننده و یا تفکر در محیطی آرام از خانه خارج شوید.
با مردم در تماس باشید / آیا بخاطر می آورید زمانی که یک دوست قدیمی بطور غیرمنتظره با شما تماس گرفت چه احساسی داشتید؟ برای یکی از آشنایان ایمیلی ارسال نموده، یا با افراد فامیل و یا دوستان قدیمی خود تماس گرفته و از حال آنها باخبر شوید.

خلاق باشید


نظرات شما ()

نوشته شده توسط: اباصلت فیضی

فقر جمعه 86 بهمن 19 12:8 عصر

روزی یک مردثروتمند، پسربچه کوچکش را به یک ده برد تا به او نشان دهد مردمی که درآنجا زندگی می کنند چقدرفقیرهستند. آنها یک روزویک شب را درخانه محقریک روستایی به سربردند. درراه بازگشت و در پایان سفر، مردازپسرش پرسید: «نظرت درموردمسافرتمان چه بود؟» پسر پاسخ داد: عالی بودپدر؛ پدرپرسید: آیا به زندگی آنها توجه کردی؟ پسرپاسخ داد: فکرمی کنم؛ پدرپرسید: چه چیزی ازاین سفریاد گرفتی؟ پسرکمی اندیشید و بعدبه آرامی گفت: فهمیدم که ما درخانه یک سگ داریم وآنها چندتا؛ ما درحیاط فانوسهای تزئینی داریم وآنها ستارگان را دارند؛ حیاط ما به دیوارهایش محدود می شود اما باغ آنها بی انتهاست. در پایان حرفهای پسر، زبان مردبندآمده بود. پسراضافه کرد: متشکرم پدرکه به من نشان دادی ما واقعاً چقدرفقیرهستیم!


نظرات شما ()

نوشته شده توسط: علی

یک سخن جمعه 86 بهمن 19 10:47 صبح

به بدبینی های بی حاصل آزرده نشوید و نه بگذارید بعضی لحظات تأسف بار که برای هر ملتی پیش می آید شما را به یأس و ناامیدی کشاند. در آرامش حاکم بر کتابخانه هایتان زندگی کنید، نخست از خود بپرسید: « برای یادگیری و خودآموزی چه کرده ام؟ » و این پرسش را آنقدر ادامه دهید تا به این احساس شادی بخش و هیجان انگیز برسید که شاید سهم کوچکی در پیشرفت و اعتلای بشریت داشته اید. اما هر پاداشی که زندگی به تلاشهایمان بدهد یا ندهد، هنگامی که به پایان تلاشهایمان نزدیک می شویم هر کداممان باید حق آنرا داشته باشیم که باصدای بلند بگوییم:

من آنچه در توان داشته ام انجام داده ام.

«لوئی پاستور»


نظرات شما ()

   1   2   3      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ
«استاد دانشگاه» یعنی چه؟
این متن را برای کسانی که سلامتیشان برایتان مهم است بفرستید!
تیترها جای متن ها را گرفته اند!
وضعیت وبلاگ و وبلاگ نویسی در جهان
[عناوین آرشیوشده]

یکشنبه 99 مهر 6

امروز: 2 بازدید

دیروز: بازدید

فهرست

[خـانه]

[ RSS ]

[شناسنامه]

[پست الکترونیــک]

[ورود به بخش مدیریت]

پیوندهای روزانه

راوی [60]
شبکه علمی کشور ایران [28]
اوضاع جوی [52]
وب سایت های ایران [23]
پایگاه اطلاع رسانی ایران سینا [65]
معادن ایران [102]
سازمان خبری خودرو و صنایع وابسته [71]
لینک های مفید ایران [99]
اخبار گروه صنعتی ایران خودرو [35]
قرآن/حافظ/مولوی/سعدی/شاهنامه [59]
شعر ایران [44]
شعر و ادب [37]
مقالات تخصصی [43]
[آرشیو(13)]

آشنایی با من

رهپویان حقیقت
مدیر وبلاگ : اباصلت فیضی[32]
نویسندگان وبلاگ :
سمیه
سمیه (@)[7]

علی (@)[7]


Great minds discuss ideas مغزهای بزرگ، درخصوص ایده ها صحبت می کنند. Average minds discuss events مغزهای متوسط، در مورد حوادث بحث می کنند. Small minds discuss people مغزهای کوچک، درباره مردم بحث می کنند. ::::::::::::::::::::::::::::::::: بامعرفت ها ذکر مأخذ می کنند!

لوگوی خودم

رهپویان حقیقت

اوقات شرعی

حضور و غیاب

یــــاهـو

لوگوی دوستان
آرشیو

اطلاع رسانی[14] . شخصی[6] . اخلاق و عرفان[5] . ادبیات[4] . رفتار اجتماعی[4] . اخبار[2] . ازدواج . بسیج . توییتر . تکنوراتی . کامپیوتر . مذهب . منبع . نحوه وبلاگ نویسی . هنر . وبلاگ . وبلاگ نویسی .

آرشیو

اخلاق و عرفان
مذهب
رفتار اجتماعی
شخصی
ادبیات
اطلاع رسانی
اخبار
کامپیوتر
زمستان 1388
پاییز 1387

اشتراک

 

طراح قالب

www.parsiblog.com

تعداد 50442 بازدید